Darmowa dostawa od 299,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rolki termiczne

( ilość produktów: 31 )

Jakakolwiek sprzedaż osobom fizycznym, której wartość przekroczy 20 tysięcy złotych, objęta jest obowiązkiem fiskalizacji, do której niezbędna jest kasa fiskalna i rolki termiczne. Niezależnie więc od tego, czy sprzedajesz towary czy usługi, jeśli twoimi odbiorcami są klienci indywidualni, rolki do kas fiskalnych są obligatoryjne w działalności gospodarczej.

Czy rodzaj rolek do kasy fiskalnej ma znaczenie?

Chociaż wiele kas fiskalnych posiada funkcję elektronicznego zapisu kopii, wydanie klientowi papierowego paragonu jest obowiązkiem sprzedawcy. Nie zmieniają tego popularne aplikacje czy karty stałego klienta, które po zeskanowaniu w punkcie sprzedaży, zapisują paragony na indywidualnych kontach klientów. Jakość rolek termicznych jest istotna zarówno z punktu widzenia klienta, jak i przedsiębiorcy. O ile paragony z codziennych zakupów spożywczych nie są zazwyczaj przechowywane dłużej niż kilka dni, o tyle dowody zakupu drogich przedmiotów, butów, sprzętów sportowych, sprzętów AGD czy mebli warto przechowywać przez okres trwania gwarancji lub rękojmi. Paragon jest podstawą ewentualnej reklamacji, zwłaszcza jeśli zakup opłacony był gotówką, a nie kartą. Tusz na większości paragonów utlenia się po pewnym czasie, czyniąc treść paragonu trudną do odczytania lub niewidoczną, co może uniemożliwić złożenie reklamacji po kilkunastu miesiącach od zakupu. Dobrej jakości rolki termiczne nie blakną pod wpływem promieni słonecznych i nie utleniają się.

Jakie rolki do kasy fiskalnej wybrać

Również w interesie przedsiębiorcy jest posiadania czytelnej kopii każdego paragonu. Kopia skończonej rolki powinna być dostępna dla organów kontroli skarbowej przez kolejne 5 lat. Niedopełnienie tego obowiązku może skutkować nałożeniem na podatnika mandatu karno-skarbowego lub grzywny. Warto więc zadbać o wysoką jakość używanych rolek do kas fiskalnych. Składa się na nią nie tylko jakość samego papieru, ale także emulsji termoczułej i rodzaj powłoki zabezpieczającej. W Extrabiuro w kategorii "Artykuły papiernicze" znajdziesz rolki termiczne do różnych typów kas, w tym najpopularniejsze rozmiary, jak 57x20 czy też 57x30. Pierwsza liczba oznacza szerokość rolki w milimetrach, druga z kolei jej długość w metrach. To, jakiej szerokości i długości rolki pasują do twojej kasy opisane jest w instrukcji urządzenia.

Rolki termiczne nie tylko do kas

Kasy fiskalne to nie jedyne urządzenia, które wymagają rolek. Rolki termiczne mają zastosowanie także w wielu modelach terminali płatniczych oraz coraz popularniejszych parkometrach czy biletomatach.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 549 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-30
Zamówiony towar zgodny z opisem, przesyłka ekspresowa.
2023-05-29
Zamówienie i jego realizacja z najlepszą oceną.PROFESJONALNA.Dziękujęmy
pixel