MICHAŁ JANKOWSKI BIURONET Reviews with ekomi-pl.com
Darmowa dostawa od 299,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pudełko na płyty CD

( ilość produktów: 37 )

Chociaż po 40 latach na rynku płyty kompaktowe zastępowane są przez elektroniczne rozwiązania do przechowywania danych, jak aplikacje i chmury, ciągle wiele branż korzysta z tego nośnika danych, a pudełka na płyty CD to nadal praktyczne artykuły biurowe w których przechowasz stare nagrania. Bezpieczeństwo zarówno firmowych, jak i prywatnych danych przechowywanych na fizycznych nośnikach jest zagrożone mechanicznymi uszkodzeniami. Na pewno spora część zdjęć, nagrań i filmów jest nadal przechowywana na płytach. W kontekście domowych rozwiązań, chroniąc swoje płyty, chronisz wspomnienia. Skopiowanie zawartości płyt i przechowywanie w chmurze jest świetnym pomysłem, ale także jednym z tych, na które nigdy nie ma czasu i zawsze jest coś ważniejszego do zrobienia. Zanim więc zabierzesz się za zgrywanie, zadbaj o trwałe i estetyczne pudełka na płyty CD.

Plastikowe czy kartonowe - jakie pudełka na płyty wybrać?

Opakowania na płyty CD mają być przede wszystkim funkcjonalne i trwałe - chronić zawartość przed zarysowaniami, być wytrzymałe i umożliwiać łatwe wyjęcie płyty z pudełka. Dotyczy to zarówno pudełek na pojedynczą płytę, jak i zbiorczych opakowań na kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt sztuk. Tak zwane Jewel boxy, czyli tradycyjne, plastikowe etui na jedną płytę są powszechnie znane wśród miłośników muzyki. To właśnie w nich sprzedawane są muzyczne albumy. Jeśli posiadasz ich wiele, do przechowywania najlepsze będą kartonowe pudełka. W Extrabiuro znajdziesz je w wielu kolorach do wyboru. Występują w rozmiarach dopasowanych do wielkości Jewel boxów.

Zbiorcze opakowanie na CD

Niezwykle popularne i korzystne cenowo są też zbiorcze opakowania na płyty CD czy DVD z tworzywa. Składają się ze stojaka, na którym płyty ułożone są jedna na drugiej i transparentnej pokrywy. Z takim pudełku łatwo transportować płyty i nie zajmuje dużo miejsca, jednak minusem tego rozwiązania jest brak możliwości szybkiego odszukania konkretnej płyty. Jeśli masz ich kilkadziesiąt, przewertowanie ich wszystkich może być czasochłonne.

Jak najlepiej przechowywać płyty DVD

Jeśli twoje płyty są kolekcją po którą sięgasz sporadycznie, z powodzeniem możesz przechowywać je bez indywidualnych opakowań, zwłaszcza jeśli nie są to muzyczne albumy, a materiały zgrane na płytę przez ciebie. Jeśli jednak często po nie sięgasz, przechowuj je w indywidualnych etui, opisanymi grzbietami do góry. To zapewni ci łatwy dostęp do każdej płyty i oszczędność czasu przy szukaniu.

pixel