Darmowa dostawa od 299,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Papier ksero, do drukarki

( ilość produktów: 80 )

Ryza papieru A4 to jeden z podstawowych materiałów biurowych w większości miejsc pracy. Mimo postępu cyfryzacji i zastąpienia wielu dokumentów elektronicznymi odpowiednikami, papier ksero jest ciągle konieczny w każdym biurze.

MarkaMarka
+ Rozwiń- Ukryj
CenaCena
-
Pokaż tylko Pokaż tylko

Papier do drukarki - niezbędny w każdym biurze

Tradycyjna ryza o objętości 500 arkuszy w połączeniu z dobrą, ekonomiczną w eksploatacji drukarką to biurowe kombo, bez którego trudno wyobrazić sobie pracę. Druk briefu przed spotkaniem, umowy o pracę, regulaminu czy innych dokumentów jest ciągle niezbędny i trudny do zastąpienia elektroniczną wersją, zwłaszcza w małych firmach, gdzie koszt wdrożenia cyfrowych procedur przewyższa płynące z nich korzyści. Papier ksero w biurze jest zatem ciągle koniecznością, ale i w domowych warunkach warto posiadać drukarkę. Niektóre sytuacje, jak choćby sprzedaż samochodu czy wynajem mieszkania, wymagają drukowanej formy dokumentów.

Typowa gramatura papieru biurowego to od 70 g do 120 g, przy czym najpopularniejszy papier ksero ma 80g. Jest optymalny do różnych rodzajów drukarek i wydruków zarówno czarno-białych, jak i kolorowych. Specyfika niektórych zawodów wymaga niekiedy druku większego niż standardowe A4. Zwłaszcza architekci i geodeci potrzebują papieru A3 80 g do druku projektów i map geodezyjnych.

Ekologiczny papier ksero Polspeed

Papier ksero marki Polspeed to jeden z najpopularniejszych w Polsce papierów do drukarek i kserokopiarek. W ofercie producenta znajduje się papier o różnych formatach i gramaturach, od podstawowej wersji A4 80 g do grubych papierów 200-gramowych. Papier Polspeed jest doskonały jakościowo, a przy tym jest wytwarzany w ekologiczny sposób. Ma certyfikaty Ecolabel i FSC, co oznacza, że surowiec do jego produkcji pochodzi ze zrównoważonych źródeł. Pozyskiwanie drewna do produkcji certyfikowanej FSC nie narusza struktur lasów i nie stanowi zagrożenia dla różnorodności biologicznej. Dzięki temu możesz korzystać z tego papieru do drukarki z czystym sumieniem.

Najlepszy papier do domowej drukarki

W dobie nauki i pracy zdalnej domowe drukarki przeżywają renesans. Wypierane postępującą cyfryzacją w ostatnich latach, po wybuchu pandemii stały się znów potrzebne, chociażby do wydruku kart pracy dla dzieci w wieku szkolnym. Ręczne przepisywanie zadań podczas sprawdzianu jest mozolne i zajmuje czas, wydruk gotowej karty to kilka sekund. Warto więc zainwestować w domową drukarkę, choćby miała to być podstawowa, niewielka drukarka atramentowa. Papier ksero to niewielki wydatek rzędu kilkunastu złotych, a zaoszczędzony na przepisywaniu czas można przeznaczyć na naukę czy zabawę. Papier do drukarki jest też najekonomiczniejszą wersją papieru do rysowania i prac kraftowych.

Jaki papier do drukarki wybrać

Szukając papieru do drukarki, przeważnie kierujesz się zapewne ceną ryzy. Nie jest to jednak jedyny czynnik, jaki warto wziąć pod uwagę. Ostateczna jakość wydruku zależy w dużej mierze od jakości papieru. Różne rodzaje papieru różnią się od siebie gramaturą, ale także odcieniem. Najwyższej klasy papier do drukarki ma odcień idealnej, śnieżnej bieli, podczas, gdy gorszy jakościowo papier do drukarki wpada w beżowe odcienie. Oczywiście nie zawsze jest to wadą. Papier do drukarki typu eco, czyli makulaturowy, ma z założenia naturalny, beżowy kolor.

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 411 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-01-24
Szybko i bezproblemowo
2023-01-09
Szybko i sprawnie Dzięki
pixel