MICHAŁ JANKOWSKI BIURONET Reviews with ekomi-pl.com
Darmowa dostawa od 299,99 zł

Pióra wieczne i kulkowe - pióro Parker, Waterman

( ilość produktów: 493 )

Pióro wieczne to takie Ferrari wśród długopisów i zarazem nieśmiertelny klasyk zapewniający odpowiedni prestiż jego właścicielowi. Piórem wiecznym pisze się z przyjemnością i lekkością. Już sama stalówka wygląda obłędnie! Pióra wieczne to jednak narzędzia wymagające odpowiedniego ułożenia dłoni i staranności pisania. Trzeba nabrać wprawy, lecz gdy to już nastąpi, korzystanie ze zwykłego długopisu nie będzie wchodzić w grę.  

Pióro wieczne musi być zaopiekowane. Należy pamiętać o jego każdorazowym zamykaniu i regularnym nabijaniu, co zapobiegnie wysychaniu atramentu. Wówczas pióro na pewno nam się za to odwdzięczy. Odpowiednio zadbane będzie służyło przez długie lata.  

Pióro wieczne i jego elementy

Niemal każde wieczne pióro składa się z sześciu kluczowych elementów, do których należą:

  • stalówka
  • spływak
  • sekcja
  • korpus
  • system do uzupełniania atramentu 
  • skuwka  

Stalówka odpowiada za grubość linii, jaką pozostawia pióro wieczne. Spływak pełni rolę przekaźnika, przez który podawany jest atrament. W sekcji osadzone są stalówka i spływak, czyli elementy, które zazwyczaj trzymamy podczas pisania piórem. Korpus stanowi obudowę i jednoczesne zabezpieczenie dla systemu uzupełniania atramentu. Pióro wieczne napełnia się za pomocą naboi lub konwertera. Pozostała skuwka, która idealnie dopasowana do korpusu pióra, chroni stalówkę przed wysychaniem.  

Grubość stalówki pióra ma znaczenie

Wybierając pióro wieczne, warto jeszcze określić odpowiednią grubość jego stalówki. Najpopularniejsze dostępne obecnie w sprzedaży grubości stalówek to - EF (super cienka), F (cienka), M (średnia), B (gruba), BB (bardzo gruba). Grubość stalówki możesz określić na podstawie swojego charakteru pisma. Jeżeli na przykład piszesz bardzo drobnymi literami, najlepszym wyborem dla Ciebie będą cieńsze stalówki. W przypadku większych i okrąglejszych liter świetnie sprawdzą się rozmiary M, B i BB.  

Mówisz pióro, myślisz Parker

Każde pióro wieczne jest wyjątkowe. Jednak istnieją takie, które są klasą samą w sobie. Pióro wieczne Parker od dekad cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i jest wyznacznikiem stylu i jakości dla innych producentów piór wiecznych.

Pióro Parkera jest doskonale znane nawet osobom, które na co dzień z niego nie korzystają. Jego renoma i ogromna popularność sprawiają, że każdy posiadać Parkera już na starcie zapewnia sobie prestiż i odpowiednią estymę. Pióra wieczne marki Parker to również bardzo dobry pomysł na prezent, szczególnie że ich szeroka gama dostępnych modeli i kolorów pozwoli znaleźć odpowiednie pióro praktycznie dla każdego. Teraz możesz wybrać idealne pióro wieczne Parker w extrabiuro.pl dla siebie lub kogoś bliskiego w przystępnej cenie.  

Waterman – kolejna legenda wśród piór

Eleganckie i ponadczasowe pióra Waterman to doskonałe połączenie tradycji z nowoczesnością. Taka kombinacja sprawia, że pióra Waterman nadają się do codziennego użytku przez osoby w każdym wieku.

Nietuzinkowe wzornictwo, prosta i ergonomiczna budowa sprawiają, że marka Waterman jest znana i ceniona na całym świecie. Pióra wieczne Waterman jako pierwsze w historii zostały przystosowane do użytku z wymiennymi wkładami.

Narzędzie do pisania warto dobierać pod własne upodobania, styl indywidualną wrażliwość estetyczną. Jeżeli więc lubisz klasyczne przedmioty, wybierz pióro wieczne np. marki Parker lub Waterman. Jeśli jednak cenisz sobie najbardziej praktyczne rozwiązania oraz łatwość ich użytkowania, rozważ na przykład wybór pióra kulkowego.  

Pióra kulkowe

Pióro kulkowe to doskonała alternatywa zarówno dla pióra wiecznego, jak i standardowego długopisu. Jego atramentowy wkład jest bardzo zbliżony do tego wykorzystywanego w długopisie. Ma jednak nieco większą pojemność i jest zakończony małą kulką, która dozuje atrament potrzebny do pisania. Pisanie piórem kulkowym jest niezwykle łatwe i przyjemne, a tekst nie ulega tak widocznemu rozmazywaniu, jak ma to miejsce niekiedy w przypadku pióra wiecznego. Pióro kulko jest na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób leworęcznych.

Pióra kulkowe i wieczne z zewnątrz w zasadzie nie różnią się od siebie niczym, dopóki są zamknięte. Jednak, gdy skuwka zostanie zdjęta, od razu widoczna jest różnica w kształcie ich stalówek. Pióro wieczne posiada stalówki o różnym kształcie i rozmiarze. Z kolei w piórze kulkowym stalówka wygląda podobnie jak końcówka zwykłego długopisu.  

Extra pióra w extrabiurze.pl

Pióra wieczne i kulkowe dostępne w extrabiuro.pl to jakość w przystępnej cenie. Jeżeli jesteś miłośnikiem pisania piórem, fanem atramentów i entuzjastą stylowych narzędzi biurowych, ta kategoria naszego sklepu spełni Twoje wszelkie oczekiwania.

Sprawdź dostępne produkty, zamów wybrane pióro bez wychodzenia z domu. My zajmiemy się resztą!

pixel