Darmowa dostawa od 299,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gilotyny i trymery do papieru

( ilość produktów: 124 )

Pod pojęciem trymerów i gilotyn do papieru kryją się różne rodzaje urządzeń do przycinania. Cięcie arkuszy papieru nożyczkami nie gwarantuje precyzji, natomiast gilotyna do papieru poradzi sobie świetnie z grubymi, warstwowymi arkuszami. Równa linia cięcia i nawet kilkaset kartek przyciętych jednocześnie ułatwią biurowe zadania. Z kolei trymer poradzi sobie z nawet bardzo precyzyjnym przycinaniem co do milimetra.

Gilotyna biurowa czy trymer

Trymery do papieru różnią się od gilotyn sposobem poruszania się ostrza. Podczas, gdy gilotyna do papieru zbudowana jest z dźwigni z opuszczanym ostrzem, trymery posiadają ruchome głowice, które przesuwa się w poziomie. Skutkiem tej różnicy jest większa precyzja cięcia w przypadku trymerów. Są one bardzo dokładne, jednak jednorazowa ilość ciętych arkuszy zazwyczaj nie przekracza 5 - 6 kartek papieru o gramaturze 80g. Trymery są więc doskonałe do precyzyjnego przycinania pojedynczych arkuszy czy zdjęć. Wiele z nich ma też wymienne głowice, które oprócz prostej linii przycinają materiał zygzakiem lub innym, dekoracyjnym wzorem. Świetnie sprawdzą się w kreatywnych pracach ręcznych, z tego powodu są też częściej wybierane przez hobbystów.

Gilotyny, inaczej obcinarki, wyposażone są w opuszczane dźwignie. Chociaż większość z nich posiada naniesione skale i ograniczniki uniemożliwiające przesuwanie się papieru, precyzja cięcia gilotyny nie jest tak duża, jak w przypadku trymerów. Gilotyna do papieru jest jednak w stanie przeciąć znacznie większą ilość arkuszy niż trymer, nawet kilkadziesiąt jednocześnie. Profesjonalne gilotyny posiadają także automatyczny docisk, który zwiększa dokładność cięcia. O ile nie zajmujesz się profesjonalnymi usługami poligraficznymi, na potrzeby niewielkiego biura czy domowy użytek w zupełności wystarczy gilotyna do papieru z ręcznym dociskiem. Dotniesz w ten sposób zdjęcia, własnoręcznie zrobione kartki okolicznościowe, urodzinowe zaproszenia, ale także materiały firmowe: ulotki, zaproszenia na targi itp.

Do jakiego formatu można ciąć gilotyną

Zarówno trymery, jak i gilotyny posiadają szablony formatów. Bez problemu przytniesz więc arkusz A4 do najpopularniejszych małych form, np. pocztówki czy wizytówki. Większość urządzeń do cięcia papieru pomieści format A3, jednak wiele trymerów umożliwia cięcie dużo większych, wielkoformatowych wydruków, przekraczających metr szerokości. Są wygodne, gdy chcesz dociąć np. plakaty.

Obsługując gilotynę pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa. Zamontowane w trymerach i gilotynach nożyce są naprawdę ostre, jednak zazwyczaj schowane są w osłonach. Wiele modeli gilotyn posiada też zewnętrzne osłony noża w postaci ekranów z tworzywa, które minimalizują ryzyko kontaktu dłoni z nożem tnącym. Profesjonalne ostrza z wysokiej jakości stali węglowej nie zużywają się szybko i nie wymagają szlifowania przez długi czas, mimo intensywnego użytkowania np. w punktach usługowych, zakładach poligraficznych czy drukarniach. Zarówno trymery, jak i gilotyny posiadają antypoślizgowe nóżki i podkładki, zapewniające stabilność.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 547 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-31
wszystko szybko i sprawnie
2023-05-23
Bardzo dobra obsługa,szybko,czytelnie jestem zadowolona
pixel