MICHAŁ JANKOWSKI BIURONET Reviews with ekomi-pl.com
Darmowa dostawa od 299,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Antyrama

( ilość produktów: 80 )

Pięknym i ponadczasowym sposobem na wyeksponowanie ulubionych zdjęć czy plakatów jest antyrama. Usztywnia umieszczone w niej prace i sprawia, że prezentują się elegancko i nowocześnie. W minimalistycznej oprawie nic nie odciąga wzroku od zdjęcia, a szklana powierzchnia chroni przed kurzem i wilgocią. W Extrabiuro oferujemy antyramy w różnych rozmiarach, od niewielkich ramek 10x15 cm aż po duże formaty, jak A3.

Szklana czy plastikowa? Jaką antyramę wybrać

Zarówno szklana, jak i plastikowa antyrama jest dobrym rozwiązaniem, wybór zależy jednak od budżetu i potrzeb. Szklane ramki są droższe, cięższe i niosą ryzyko stłuczenia, prezentują się za to świetnie, stanowią doskonałe wyposażenie biura. Z kolei plastikowe antyramy są dużo lżejsze, przez co nadają się idealnie do oprawy grafik w większych formatach. Plexa sprawdzi się zatem w firmowych i publicznych przestrzeniach, gdzie liczą się koszty, a ze względów bezpieczeństwa nie zaleca się wieszania szklanych opraw: w salach lekcyjnych, urzędach, zakładach pracy czy placówkach medycznych.

W prywatnej przestrzeni lepiej wyglądać będzie szklana antyrama, jeśli jednak grafika ma wisieć w pokoju dziecięcym i eksponować własnoręcznie wykonane rysunki czy obrazki z ułożonych puzzli, lepsza będzie plastikowa ramka. Szklane antyramy polecamy do oprawy zdjęć, świetnie wyglądają w nich też nowoczesne, modne plakaty czy reprodukcje obrazów.

Montaż antyramy

Antyrama składa się z przedniej szybki lub plexy, tyłu z płyty HDF i klipsów, które spinają oba elementy. Jej złożenie zajmuje kilka chwil i każdy poradzi sobie w tym zadaniem. Grafiki czy zdjęcia w antyramach doskonale wyglądają umieszczone w passe partout. Do antyram nadają się wyłącznie płaskie grafiki, zatem strukturalne prace lub takie, które zawierają przestrzenne elementy, muszą zostać oprawione tradycyjnymi ramkami.

Antyramy wyglądają świetnie, gdy wiszą pojedynczo, ale równie dobrze prezentują się w grupach, np. w domowej galerii nad sofą czy schodami. Dla ciekawszego efektu mieszaj i łącz antyramy w różnych rozmiarach. Jeśli posiadasz dyplomy i certyfikaty ukończenia kursów i szkoleń, np. w branży kosmetycznej, oprawione w antyramy będą schludnymi i eleganckimi oprawami twoich udokumentowanych osiągnięć. Taka ekspozycja na ścianie biura czy gabinetu pozytywnie wpływa na twój wizerunek jako profesjonalisty w swoim fachu i budzi zaufanie klientów.

# czarna ramka a4

pixel