MICHAŁ JANKOWSKI BIURONET Reviews with ekomi-pl.com
Darmowa dostawa od 299,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

W co powinno być wyposażone nowoczesne biuro w 2023 roku?

2023-07-07
W co powinno być wyposażone nowoczesne biuro w 2023 roku?

Nowoczesne biuro 2023

Nowoczesne biuro w 2023 roku powinno przede wszystkim realizować potrzeby wszystkich pracowników pod względem ilości przestrzeni, wygody i funkcjonalności mebli, nowoczesnego wyposażenia sprzętowego, rozplanowania kącika socjalnego oraz odpowiedniego miejsca do relaksu. To podstawowe elementy, jakie należy brać pod uwagę, jeśli chodzi o urządzanie biura.  Tylko w ten sposób pracodawca jest w stanie zapewnić swoim podwładnym właściwy komfort i ergonomię pracy na odpowiednim poziomie. Jak wyposażyć biuro, aby było jeszcze bardziej przyjazne dla pracowników?  

Wyposażenie biura wizytówką firmy

Właściwa aranżacja przestrzeni biurowej znacząco wpływa na lepsze postrzeganie firmy zarówno przez pracowników, jak i otoczenie zewnętrzne. Biuro nigdy nie jest zupełnie zamknięte - odwiedzają je stali oraz potencjalni klienci, nowi pracownicy oraz wieloletni kontrahenci. Warto więc zadbać o to, aby wyglądało ono schludnie, atrakcyjnie i ergonomicznie. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz i zazwyczaj, jak cię widzą, tak cię piszą. Te maksymy dotyczą biura w Twojej firmie!

Przestrzeń biurową można zaaranżować na kilka sposobów. Najczęściej dominuje styl stonowany i domieszką nowoczesnej elegancji oraz kolorystyki nawiązującej do identyfikacji wizualnej firmy. Jest to pomysł, który zawsze się sprawdza. Często minimalizm jest kluczem do sukcesu. Nowoczesne wyposażenie biura to meble o prostych liniach, które łatwo dopasują się do każdego pomieszczenia.    

biuro nowoczesne 2023

Biura koncentrują się również na rozwiązaniach poprawiających komfort pracy indywidualnej. Odpowiednie wyposażenie biurowe pozwoli pracownikom dostosować je do swoich potrzeb. Mogą to być na przykład fotele wyposażone w mechanizmy ruchowe czy biurka z elektryczną zmianą wysokości.

Ostatni trend w wyposażeniu przestrzeni biurowej, który zdobywa coraz większą popularność, zwłaszcza w korporacjach, to biurka do pracy na stojąco, a także stoły, które umożliwiają pracę zarówno w pozycji stojącej, jak i siedzącej.  

Sprzęt do biura musi umożliwiać łatwą reorganizację przestrzeni. Meble modułowe w postaci biurek, szaf, regałów powinny się łatwo dać przestawiać. Dzięki temu możliwe jest na przykład szybkie połączenie kilku stanowisk w celu wspólnej pracy.  

Ergonomia biura, czyli miejsce pracy pod pełną kontrolą

Dbałość o funkcjonalność powinna być integralną częścią pracy w biurze. Dostępnych jest kilka różnych narzędzi i rozwiązań poprawiających ergonomię stanowiska pracy, jak np. szafki na dokumenty, kosz biurowy, funkcjonalna listwa zasilająca, niszczarka do papieru, podstawka na dokumenty czy podkładka na biurko. Co jednak jest najważniejsze w pracy biurowej? Dokumenty!  

Praktyczne przechowywanie dokumentów

Akcesoria biurowe ułatwiające organizację biura to bez wątpienia odpowiedni sprzęt do przechowywania dokumentów. Pozwala on na uporządkowanie dokumentacji służbowej oraz łatwe oddzielenie jej od siebie za pomocą różnych kolorów lub wyraźnych etykiet.

W przypadku pism urzędowych, które mają być zawsze pod ręką, najlepszym rozwiązaniem będzie przechowywanie ich w segregatorach lub zastosowanie systemu archiwizacji zawieszanej. Dbając o wyposażenie do biura warto pamiętać o etykietach grzbietowych i przekładkach do segregatorów, aby jeszcze bardziej ułatwić segregację dokumentów, a tym samym ich uporządkowanie.    

wyposażenie nowoczesnego biura 2023

 

W przypadku dokumentów, które wymagają długotrwałego przechowywania, bez potrzeby regularnego zaglądania do nich, najlepszym rozwiązaniem będą pudełka do archiwizacji.  Profesjonalny sklep z wyposażeniem do biura dostarczy takie produkty wykonane z wytrzymałej, wysokiej jakości tektury falistej, zapewniającej odpowiednią trwałość oraz ochroną. Dodatkowo są przy tym lekkie, co ułatwia ich relokację.

Na kompleksowe wyposażenie biur powinny się składać tak z pozoru błahe urządzenia jak dziurkacz i zszywacz. Będą one niezbędne szczególnie podczas porządkowania oraz archiwizowania dokumentów. W przypadku, gdy mamy do czynienia z dużą ilością papierów firmowych, możemy jednak potrzebować czegoś, co poradzi sobie z takim wyzwaniem. Dobrą opcją będą profesjonalne zszywacze i dziurkacze do dużych obciążeń, które mogą znacznie przyspieszyć i usprawnić segregowanie dokumentów.  

Nowoczesne wyposażenie biura w stylu Eko

W 2023 roku trendem przewodnim w projektowaniu nowoczesnych przestrzeni biurowych jest tzw. biophilic design. Mówiąc w skrócie, jest to kreowanie przestrzeni z uwzględnieniem naturalnych akcentów.  

Warto zadbać o zieleń w biurze, a także drobne, ale pomocne rozwiązania, jak np. specjalne uchwyty i organizery na biurka, wygodne pufy, aby móc wyżej ułożyć nogi, wygodne kanapy w strefie relaksu, a także panele akustyczne i ścianki.  

Zielone elementy i ergonomiczne sprzęty sprzyjają koncentracji i poprawiają efektywność pracy. Patrzenie na rośliny pozwala również odpocząć oczom przemęczonym od pracy przed monitorem. Nawiązania do natury można zauważyć również w meblach i dekoracjach. Podstawowe wyposażenie biura to obecnie drewniane lamele lad recepcyjnych czy ściany pokryte mchem. To już nie abstrakcja czy fanaberia, lecz dzisiejsza rzeczywistość!

pixel