MICHAŁ JANKOWSKI BIURONET Reviews with ekomi-pl.com
Darmowa dostawa od 299,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak umilić sobie pracę w biurze?

2022-07-11
Jak umilić sobie pracę w biurze?

Zastanawiasz się, jak możesz umilić sobie pracę w biurze, która bywa czasem nużąca? Jesteś szefem i chcesz zadbać o swoich pracowników? A może nie jesteś najlepszy w organizacji i przez to trudno Ci się skupić na wykonywanych obowiązkach? Mamy dla Ciebie kilka trików, które z pewnością poprawią atmosferę i sprawią, że motywacja do działania znacząco wzrośnie!

Praca biurowa - co zrobić, aby nie była nudna?

Warto zacząć od tego, że praca staje się nudna, gdy jest powtarzalna. Jeśli masz możliwość, postaraj się rozbić sobie dzień na 3 lub 4 bloki tematyczne i w każdym z nich wykonywać inny rodzaj obowiązków. Dzięki temu Twoja głowa nie rozleniwi się i nie będzie działała automatycznie, tylko stale będzie musiała skupiać się na czymś nowym. Warto też często zmieniać kolejność poszczególnych sekwencji do wykonania. Oczywiście niektóre stanowiska wymagają rutyny i powtarzalności zadań. Nie da się tego w żaden sposób obejść, więc trzeba radzić sobie w inny sposób. Warto w takiej sytuacji zadbać o higienę swojego dnia pracy, a więc wygospodarować czas na regularne przerwy, podczas których możesz odejść od biurka oraz na rozmowy ze współpracownikami, które są miłym przerywnikiem w czasie dnia.

Kilka sposobów, by umilić sobie czas w pracy

Co zrobić, aby praca w biurze była milsza? Oto 5 sprawdzonych kroków, które z pewnością Ci pomogą!

 1. Zacznij dzień chwilą dla siebie
  Przygotowania warto zacząć jeszcze przed rozpoczęciem pracy. Szybki jogging, joga, ulubiona kawa chwycona na wynos, wypita podczas spaceru, przeczytanie kilku stron książki czy obejrzenie odcinka serialu to świetny start! Chodzi o to, abyś wstał chwilę wcześniej i zrobił to, co dodaje Ci energii i poprawia nastrój. Dzięki temu, że już sam początek dnia będzie dobry, znacznie chętniej usiądziesz do pracy.
 2. Dobrze zaplanuj pracę
  Zanim przejdziesz do pracy, zaplanuj sobie cały dzień. Dobrze jest wiedzieć co i kiedy będziesz robić, jak również mieć kontrolę nad tym, kiedy należy się przerwa. Odznaczanie kolejnych zadań z listy jest niezwykle satysfakcjonujące. Możesz także wykorzystać różne techniki planowania pracy, np. Pomodoro.
 3. Posprzątaj miejsce pracy
  Uporządkowane biurko sprzyja pracy. Jeśli więc masz na nim mnóstwo różnych dokumentów, kubków po kawie, notesów, długopisów, zakreślaczy i innych drobiazgów, spróbuj schować lub posegregować większość z nich. Porządek na biurku zagwarantuje Ci większy spokój w głowie.
 4. Zadbaj o swoje kubki smakowe
  Dobra kawa lub herbata potrafi umilić dzień. Jeżeli nie smakuje Ci ta oferowana przez biuro, przynieś swoją ulubioną i rozkoszuj się przyjemnością jak w domu!
 5. Przynieś osobiste drobiazgi
  Osobiste drobiazgi potrafią wywołać uśmiech. Ramka ze zdjęciem rodzinnym, ulubiony kubek, kolorowe akcesoria biurowe czy zabawna podkładka pod myszkę z pewnością poprawią Ci dzień.

Biuro przyjazne dla pracowników - wyposażenie biura

Wyposażenie biura jest niezwykle istotne, jeśli chodzi o to, jak pracownicy się w nim czują i jak dużą motywację do pracy mają. Oczywiście istotne są wszelkiego rodzaju artykuły do biura niezbędne przy pracy, np. długopisy, notesy czy kalendarze, ale to nie wszystko! Jesteś pracodawcą? Wprowadź nasze pomysły, a sam przekonasz się, że efektywność pracy znacznie wzrośnie. A może jesteś pracownikiem i chcesz poprosić szefa o zmiany w biurze? Z pewnością także znajdziesz tu inspirację. Oto 8 elementów, które odmienią komfort pracy!

 • Wysokiej jakości sprzęty do biura, np. sprawnie działające komputery, myszki niewydające dźwięku lub klawiatury sprzyjające szybkiemu pisaniu.
 • Przynajmniej dwa monitory, ponieważ takie urządzenia biurowe znacznie ułatwia pracę.
 • Wygodne krzesła z nakładkami wspierającymi kręgosłup.
 • Stosunkowo duże biurka, aby pracownik mógł rozłożyć wszystko, czego potrzebuje.
 • Kącik socjalny, w którym można zjeść posiłek, napić się dobrej kawy czy po prostu odpocząć.
 • Regały, pudełka i inne przedmioty ułatwiające organizację, które pozwolą pracownikowi utrzymać porządek przy biurku.
 • Rośliny dotleniają pomieszczenie, a przy tym poprawiają samopoczucie wielu osób, warto więc o nie zadbać.
 • Klimatyzacja i dobre ogrzewanie, ponieważ nie ma nic gorszego niż upał lub zimno w miejscu pracy.

Atrakcje dla pracowników - jak zorganizować pracę biurową?

Obecnie praca biurowa kojarzy się z różnego rodzaju dodatkowymi atrakcjami organizowanymi przez szefów. Najbardziej znane są np. tygodnie tematyczne w kantynach, jeśli takie działają na terenie biura, ale także owocowe czwartki czy pizza days. Jakie atrakcje rzeczywiście mają wpływ na motywację pracowników i dobrą atmosferę w biurze?

 • Pokoje odpoczynku – z pewnością wielu pracowników, podczas dłuższej przerwy w pracy, chętnie odetnie się na chwilę od obowiązków i położy się na wygodnym hamaku czy usiądzie w miękkim fotelu. Warto zadbać o to, aby taki pokój był oddzielony od hałasów z zewnątrz.
 • Pokoje rozrywki – alternatywą dla pokoju odpoczynku, która spodoba się osobom lubiącym inny rodzaj relaksu, są miejsca, w których można spotkać nietypowe wyposażenie biura, a mianowicie np. zagrać w piłkarzyki, bilard czy na konsoli.
 • Szkolenia – każda możliwość podniesienia swoich kompetencji to zawsze kusząca propozycja dla ambitnego pracownika biurowego. W dzisiejszych czasach bardzo popularne są szkolenia online, więc i ta opcja to dobry pomysł.
 • Spotkania integracyjne w trakcie pracy – może być to zwykła przedłużona przerwa z dobrą kawą i ciastem raz na kilka tygodni lub np. spotkanie z coachem, który pomoże każdemu pracownikowi odnaleźć swoje dobre strony.

Jeśli nudna praca w biurze Cię przytłacza, skorzystaj z naszych porad. Gwarantujemy, że te drobne zmiany poprawią Ci samopoczucie!

Polecane

pixel