MICHAŁ JANKOWSKI BIURONET Reviews with ekomi-pl.com
Darmowa dostawa od 299,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak dbać o kondycję mózgu? - niesamowite działanie pisma odręcznego

2022-04-06
Jak dbać o kondycję mózgu? - niesamowite działanie pisma odręcznego

Żyjemy w czasach totalnej automatyki. Piszemy maile, rozmawiamy z ludźmi poprzez media społecznościowe, pracujemy online. To wszystko sprawia, że artykuły papiernicze zupełnie przestały spełniać swoje zadania. Długopis w dłoni, kartka papieru i ręcznie tworzone zapisy, dawno już przeszły do lamusa. Czy jest to jednak dobra zamiana? Oczywiście, z perspektywy wygody - tak, ale dla naszego rozwoju, raczej nie.

O mózg trzeba dbać przez całe życie, bowiem tylko wtedy może być on w doskonałej formie, bez względu na wiek. Aby było to możliwe i aby nie dopadła go ,,starość”, doskonale sprawdza się tutaj pisanie i tworzenie handmade. Warto postawić na rękodzieło, a więc odręczne pisanie i dekorowanie, które niestety, ale u większości zastąpione zostało klawiaturą laptopa czy smartfona. Żyjąc w takich czasach, nasz mózg starzeje się podwójnie, a to sprawia, że wraz z upływem lat, jego zdolności na każdej niemal płaszczyźnie, znacząco są ograniczone, co wpływa na codzienne funkcjonowanie, na pracę, na relacje z innymi ludźmi.

Z mózgiem jest tak samo, jak z mięśniami. Jeśli chcemy, aby tkanka tłuszczowa została zniszczona, a mięśnie odpowiednio się wyrzeźbiły, chodzimy na siłownię, biegamy, jeździmy na rowerze, chodzimy na aerobik czy zumbę. Podobnie jest z naszym mózgiem - jeśli chcemy, aby mózg pracował prawidłowo, niezbędną rolę odgrywa codzienna nad nim praca i tak najlepszym na to sposobem jest odręczne pisanie. Wybierając sklep papierniczy, w jego asortymencie można znaleźć szereg różnego rodzaju akcesoriów, z których pomocą codzienne ćwiczenie mózgu będzie możliwe, przynosząc z działań tych ogromne korzyści.

Jakie są zalety odręcznego pisania?

Zalet wynikających z samodzielnego pisania za pomocą długopisu lub pióra i kartki papieru jest naprawdę bardzo dużo. Jak wynika z prowadzonych badań, niemal wszystkie potwierdzają jeden fakt - ręczne pisanie daje dużo więcej korzyści dla mózgu, niż pisanie na klawiaturze. Dzięki niemu łatwiej jest selekcjonować informacje, przetwarzać przekazywane treści, wykonywać zadania konceptualne. Wykorzystując artykuły piśmiennicze, jednocześnie przetwarza się zapisywane treści, angażuje się w to, co zostaje zapisane kognitywnie, a do tego sprawuje się pełną kontrolę nad motoryką. To wszystko z kolei znacząco wpływa między innymi na zapamiętywanie informacji. Studenci, którzy robią notatki ręczne, niemal w 100% mają zdecydowanie lepsze wyniki z egzaminów, niż ci, którzy wykonują notatki na komputerach, tabletach czy telefonach. I choć wydawać by się mogło, sklep papierniczy to miejsce, które powinno już dawno przejść do lamusa, to jednak coraz częściej wracamy do korzeni i widzimy korzyści, które takie odręczne pisanie może nam zapewniać.

Tradycyjne robienie notatek - najlepszy wybór dla każdego

Biorąc pod uwagę rękodzieło w formie pisemnych treści, niewątpliwie najłatwiej jest nam tutaj wziąć pod lupę grupę studentów oraz uczniów, bowiem to właśnie oni kojarzą nam się najczęściej z notatkami, które należy wykonać, aby mieć materiał niezbędny do egzaminu, do sprawdzianu czy odpowiedzi ustnej. Patrząc na akcesoria ucznia, ten ma do wyboru wiele, jakże ciekawych rozwiązań, na które to składają się artykuły papiernicze. Wśród tych dostępnych w sklepach z takim asortymentem, postawić można zarówno na artykuły piśmiennicze, jak i również na różnego rodzaju gadżety do pisania, w tym na przykład długopis ekskluzywny, pióro, cienkopis czy na przykład ołówek. Istotne przy wyborze konkretnego modelu jest to, aby postawić na rozwiązanie, które zapewni maksymalną wygodę podczas trzymania oraz pięknie napisaną treść, którą z czystą przyjemnością będzie chciało się czytać.

Jeśli chodzi o notatki odręczne wykonywane samodzielnie, tutaj wymienić można byłoby wiele zalet. Najważniejszą jest to, że dzięki takiej formie pisania, mózg pracuje zdecydowanie na innych płaszczyznach, a co za tym idzie, tworząc notatki, ma się nie tylko gotowy materiał do nauki, ale również i działa się taką czynnością na wiele obszarów mózgu, tym samym wciąż go rozwijając i stale nad nim pracując, tak, aby upływ czasu zostawił po sobie jak najmniej dotkliwe żniwo.

Jakie przybory piśmiennicze warto kupić?

Bez wątpienia kluczowymi elementami, jeśli w grę wchodzą akcesoria piśmiennicze są długopis ekskluzywny, a więc taki, który gwarantuje najwyższą jakość pisania oraz odpowiednie zeszyty, w tym najlepsze dla każdego notatniki na specjalnych kółkach, dzięki którym bez problemu można wyrywać kartki. Idealne do tworzenia notatek i istotnych, wartych zapamiętania rzeczy są karteczki samoprzylepne, które można przywiesić na ścianie, na lodówce czy drzwiach. I oczywiście niezbędną rolę odgrywają również zeszyty, zarówno te w standardowym rozmiarze, jak również i większe. Mając taki zestaw, na pewno przy tworzeniu notatek może on okazać się niezastąpiony i co ważne, oprócz ważnych treści, które sprawdzą się podczas nauki, jednocześnie stawia się na pracę mózgu, a więc na to, co stanowi istotę naszego codziennego funkcjonowania.

Polecane

pixel