MICHAŁ JANKOWSKI BIURONET Reviews with ekomi-pl.com
Darmowa dostawa od 299,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czy nowoczesna technologia całkowicie wyprze druk i ręczną dokumentację?

2022-05-06
Czy nowoczesna technologia całkowicie wyprze druk i ręczną dokumentację?

Nowoczesne technologie mają wielu zwolenników, którzy doceniają je w swojej pracy biurowej. Dzięki dostępnym rozwiązaniom powstaje bowiem szansa automatyzacji pewnych procesów, które umożliwiają przyspieszenie licznych działań, a nawet wprowadzenie oszczędności. Czy jednak nowinki są w stanie całkowicie wyprzeć manualne opracowywanie dokumentów oraz materiały drukowane? Zapraszamy do lektury.

Czasy współczesne mocno zweryfikowały rynek pracy. W związku z aktualną sytuacją tradycyjna praca biurowa została zastąpiona poprzez zadania zdalne, a w przypadku działań stacjonarnych wiele procesów poddano automatyzacji. Nowoczesna praca w biurze stawia w dużej mierze na ergonomię miejsca pracy. Poza odpowiednio przystosowanym miejscem pracy kluczowe jest więc działanie hybrydowe, które umożliwia pracownikom większą swobodę, a także maksymalną wygodę. Nowoczesna technologia w biurze to spore ułatwienie choćby ze względu na szybszy przepływ informacji. Ogromnym plusem jest także możliwość dotarcia do dokumentów z każdego miejsca na ziemi - bez konieczności dźwigania i wożenia ze sobą sterty papierów.

Wpływ nowoczesnej technologii jest wyraźnie widoczny we współczesnych biurach. Chętnie stosuje się w nich rozmaite akcesoria komputerowe, dzięki którym jesteśmy w stanie zaoszczędzić całkiem sporo czasu. Należą do nich drukarki, które umożliwiają zdalny wydruk umów i dokumentów, a także skanery, dzięki którym bez opuszczania czterech ścian możliwe jest przekazanie plików nawet w najbardziej odległe miejsce w kilka sekund.

Technologia w biurze - nie tylko gadżety, ale i przestrzeń

Wpływ nowoczesnej technologii na rynek pracy to coś, czego nie da się nie zauważyć. Jeśli tradycyjne dokumenty papiernicze zostaną uzupełnione o specjalne programy komputerowe, pracownik poza łatwiejszym i wygodniejszym, bo nieograniczonym dostępem, zyska również szansę na uporządkowanie przestrzeni wokół siebie. Mniej papierów to więcej miejsca! Nie wspominając już o pozytywnym wpływie na środowisko.

Zarówno nowoczesne, jak i nieco bardziej klasyczne wyposażenie biura, powinno się płynnie uzupełniać. Na nic zdadzą się bowiem nowatorskie urządzenia wielofunkcyjne, gdy zapomnimy o ryzie papieru, czy nowoczesne zszywacze, jeśli nie zadbamy o zapas zszywek, więc warto mieć to na uwadze.

Jakie artykuły i narzędzia biurowe są niezbędne w dzisiejszej pracy biurowej?

Praca biurowa to dość szerokie pojęcie, jednak zazwyczaj jest związane z takimi działaniami jak organizacja, ustalanie terminów, czy przygotowywanie rozmaitych dokumentów. W związku z tym często pomocne bywają materiały biurowe służące do pisania - od ołówków, poprzez długopisy, na rozmaitych zakreślaczach służących do wyróżniania ważnych informacji kończąc. Jeśli zależy nam na solidnym rozwiązaniu na lata, warto wyposażyć się w długopis ekskluzywny, który z pewnością pozostanie z nami na dłużej, niż produkty seryjne. Będzie także świetną formą uznania dla pracownika, który wyróżnia się wyjątkowym zaangażowaniem w pełnione obowiązki.

Artykuły piśmiennicze to jednak nie wszystko. Na swoim blacie warto mieć także takie akcesoria biurowe jak kołozeszyty, bruliony lub notatniki, a także samoprzylepne karteczki w intensywnych kolorach, dzięki którym nie zapomnimy więcej o ważnych sprawach. W zależności od świadczonych usług wsparciem może być także wyposażenie biurowe niezbędne podczas pakowania. Poza kopertami w różnych rozmiarach, które znajdą zastosowanie w trakcie przesyłania dokumentów, niezbędne mogą okazać się również takie akcesoria biurowe jak taśmy klejące, dzięki którym zabezpieczymy przesyłki oraz nadawane towary. Firmy zajmujące się sprzedażą powinny zadbać także o druki magazynowe, takie jak te informujące o przyjmowaniu, czy wydawaniu produktów. Druk biurowy w formie papierowej można natychmiast dołączyć do paczki, co jest zdecydowanie wygodniejsze, niż w przypadku każdorazowego drukowania formularzy.

Czy pismo odręczne odejdzie w zapomnienie?

Automatyzacja pracy człowieka bywa ogromnie pomocna w rozmaitych branżach - usprawnia wiele zadań i pomaga pozbyć się licznych ograniczeń. Chociaż współczesne pokolenia coraz rzadziej sięgają do tradycyjnych metod, to jesteśmy pewni, że spora grupa reprezentantów pokolenia milenialsów, nie wspominając o jeszcze starszych generacjach, będzie zawsze - chociażby w niewielkim stopniu - wierna klasycznym rozwiązaniom. Powstaje więc pytanie, czy istnieje szansa, że pisanie ręczne całkowite odejdzie do lamusa? Wątpliwe, bo zawsze znajdzie się odsetek osób, które sentymentalnie stwierdzą, że to, co zostało zapisane na papierze, jest rzeczą świętą. I chociaż młodsze osoby coraz mniej chętnie sięgają po długopisy to całkowita rezygnacja z pisma jest raczej rzeczą możliwą - choćby ze względów edukacyjnych.

Nowoczesne technologie są ogromnym ułatwieniem w wielu zadaniach związanych z przygotowywaniem dokumentów, jednak pewne działania mogą nigdy nie zostać całkowicie zastąpione. W pracy biurowej liczy się przede wszystkim komfort i efektywność pracownika, dlatego to, czy wygodniej jest mu wykonywać swoje obowiązki z pomocą nowoczesnych, czy raczej tradycyjnych metod, powinno pozostać jego indywidualną kwestią. Najlepiej, gdy w umiejętny sposób zostaną one połączone, a wszelkie nowinki staną się wsparciem dla klasycznych technik, które są skutecznie stosowane od lat.

Polecane

pixel