MICHAŁ JANKOWSKI BIURONET Reviews with ekomi-pl.com
Darmowa dostawa od 299,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Artykuły do szkoły — co powinno znajdować się w plecaku?

2022-09-01
Artykuły do szkoły — co powinno znajdować się w plecaku?

Kompletowanie wyprawki dla swojej pociechy to dla wielu rodziców spore wyzwanie. Nie tylko podręczniki, ale i same artykuły szkolne będą się różnić w zależności od wieku dziecka, a nawet wybranej szkoły. Dowiedz się jak najlepiej skompletować przybory ucznia, aby zapewnić mu optymalne warunki do nauki i pozyskiwania nowej wiedzy!

Wyposażenie każdego ucznia — kupujemy przybory do szkoły

Niezwykle szeroki wybór akcesoriów szkolnych od tak podstawowych elementów, jak piórniki, czy plecaki, po zeszyty, a nawet pojemniki na drugie śniadanie sprawia, że samodzielne skompletowanie wyprawki dla swojego dziecka może okazać się bardzo trudne. Tutaj z pomocą, zwłaszcza w przypadku uczniów klas 1-3 przychodzą szkoły, które często już na początku bądź w połowie sierpnia udostępniają rodzicom listę zawierającą niezbędne przybory, jakich dziecko będzie w nadchodzącym roku potrzebować.

Artykuły papiernicze w szkolnej wyprawce

Kolorowe artykuły szkolne dla najmłodszych uczniów klas szkoły podstawowej powinny być przede wszystkim stosunkowo lekkie, by niepotrzebnie nie obciążać dodatkowo plecaków. Zamiast zeszytów 32-kartkowych lepszym wyborem będą cienkie zeszyty 16-kartkowe. Uczniowie pierwszych klas potrzebować będą zeszyty w 3 linie dwukolorowe służące do nauki kaligrafii, zeszyty w kratkę, a także gładkie.

Uczniowie starszych klas z kolei wymienią zeszyty w 3 linie i gładkie na 32 i 60-kartkowe zeszyty w grube linie i kratkę, a licealiści z pewnością doskonale odnajdą się w korzystaniu ze zorganizowanych kołozeszytów, wyposażonych w praktyczne przegródki ułatwiające organizację materiałów i naukę. W przypadku uczniów klas plastycznych niezbędne okażą się także dodatkowe akcesoria ucznia jak odpowiednie bloki rysunkowe.

Przybory do pisania, malowania, a także przyrządy kreślarskie

Oczywiście idealna wyprawka ucznia to nie tylko zeszyty i bloki. Konieczne będą również takie przybory szkolne jak dobrej jakości artykuły piśmiennicze, które usprawnią tworzenie notatek i poprawią charakter pisma dziecka. Wysoka jakość długopisów, piór, a nawet ołówków ma ogromny wpływ na szybkość pisania i wygodę. Źle dobrane przybory szkolne mogą zniechęcić dziecko do ręcznego pisania, wpływając negatywnie na jego charakter pisma, które trudno będzie zmienić w przyszłości.

Na rynku dostępne jest wiele ciekawych modeli piór i długopisów od cienko, po grubo piszące, wyposażone w specjalne gumki stabilizujące uchwyt podczas pisania, a nawet końcówki zapobiegające obgryzaniu. Wyposażenie piórnika powinno obejmować również takie przybory szkolne jak zakreślaczegumkę do mazania i korektor, a w przypadku uczniów starszych klas także cyrkiel, linijkę i ekierkę.

Uczniowie klas 1-3 oraz klas plastycznych obejmujących późniejsze etapy edukacji, w swojej wyprawce powinni posiadać również zalecane przez placówkę przybory szkolne w postaci odpowiednich farb, pasteli, węgla, kolorowych kredek oraz odpowiednie bloki rysunkowe. Na lekcjach techniki z kolei niezbędne okażą się bloki techniczne i zestaw twardych ołówków.

Wiek ucznia a wyprawka do szkoły

Oczywiście to nie żadna nowość, że wyprawka szkolna będzie różnić się w zależności od wieku dziecka, a także kierunku obranej edukacji, np. jeśli dziecko uczęszcza do szkoły językowej, sportowej lub plastycznej. W takich przypadkach szkoły bardzo często już w połowie wakacji udostępniają listę obejmującą niezbędne artykuły, aby jak najbardziej ułatwić rodzicom zadanie ich kompletowania. Jeśli jednak nie otrzymaliśmy od placówki gotowej listy i nie mamy pewności, co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka, najlepiej skontaktować się dyrekcją szkoły.

Nie tylko zeszyty! Czyli zestawy na 2 śniadanie

Oczywiście tornister, piórnik, zeszyty i artykuły piśmiennicze to nie jedyne elementy, jakie powinny znaleźć się w idealnej wyprawce szkolnej. Warto pamiętać również o akcesoriach śniadaniowych!

Butelka z wodą

Prawdziwy niezbędnik każdego ucznia! Bidony na wodę to doskonała alternatywa dla gotowych, słodzonych i niestety niezdrowych napojów, które dziecko może kupić w sklepiku szkolnym. Ogromną popularnością cieszą się bidony z filtrami lub wsadem na owoce.

Pojemnik śniadaniowy

W plecaku ucznia każdej klasy powinny znaleźć się również pojemniki śniadaniowe, które znacznie lepiej niż zwykły papier, czy folia aluminiowa zadbają o estetyczny wygląd posiłków i zabezpieczą plecaki przed ewentualnym zabrudzeniem. Warto sięgnąć po lekkie modele wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, pojemniki metalowe lub drewniane z praktycznymi przegrodami nie tylko na kanapki, ale również inne zdrowe przekąski.

Buty na zmianę i strój na W-F - gdzie zapakować?

Ostatnią pozycją na naszej liście będą oczywiście praktyczne i wytrzymałe worki na obuwie zamienne i strój na lekcję wychowania fizycznego. Najlepszym wyborem są modele wykonane z mocnego i odpornego na uszkodzenia mechaniczne materiału. W ten sposób worek znacznie dłużej zachowa swój estetyczny wygląd. Warto zainwestować w kilka sztuk, aby nie tylko zadbać o właściwą higienę ubioru, ale również, aby strój na w-f i obuwie zamienne trzymane były osobno.

Idealna wyprawka szkolna? Z naszą pomocą to dziecinnie proste! Postaw na dobrej jakości artykuły piśmiennicze i papiernicze, które umilą i ułatwią Twojemu dziecku zdobywanie nowej wiedzy na kolejnych etapach jego edukacji!

pixel