MICHAŁ JANKOWSKI BIURONET Reviews with ekomi-pl.com
Darmowa dostawa od 299,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Aranżacja przestrzeni do nauki - o czym warto pamiętać?

2022-06-14
Aranżacja przestrzeni do nauki - o czym warto pamiętać?

Nie ma wątpliwości, iż przestrzeń do nauki powinna być odpowiednio zaplanowana i wyposażona w potrzebne artykuły szkolne i przybory. Jak zapewnić najlepsze warunki do uczenia się i spędzania czasu przy biurku? Odpowiednia ilość miejsca, dostateczne oświetlenie, jak najbardziej bezpieczna pozycja dzięki doborowi odpowiedniego fotela do biurka, a ponadto różnorodne artykuły pomocnicze, dzięki którym nauka wcale nie musi być taka trudna, żmudna i męcząca, jakby mogło się wydawać.

Planując miejsce do nauki, należy skupić uwagę na kilku zasadniczych kwestiach, w tym między innymi na tym, w jakiej części pokoju ma stanąć biurko, jaki mebel w tej kategorii produktów będzie najlepszy czy też jak dopasować do niego krzesło, aby uzyskać jak najbardziej wygodną, odpowiednią dla kręgosłupa postawę. Ponadto, warto także zwrócić uwagę, jaki organizer zakupić na biurko i jakie artykuły papiernicze okażą się być odpowiednie, aby znacząco ułatwić dziecku czas nauki.

Biurko do nauki i zabawy – jakie najlepsze?

Wybierając odpowiednie biurko, należy przede wszystkim dopasować je do wieku dziecka. Standardowo wysokość wynosi 72 - 75 cm, szerokość 120 - 160 cm i głębokość 80 - 90 cm. Istotne znaczenie ma to, aby odległość między biurkiem a siedziskiem wynosiła około 25 cm. Dla małych dzieci zaleca się zakup tak zwanego biurka dziecięcego, które pełni także funkcję zabawową. Dla nieco większego dziecka sprawdzi się już klasyczne biurko, które to zagwarantuje jak najlepsze warunki do uczenia się. Jeśli chodzi o jego wygląd, tutaj wszystko jest indywidualną sprawą, uzależnioną od innych mebli, od ogólnego wystroju i tego, co dziecku się po prostu podoba.

Wybór odpowiedniego krzesła do biurka

Aby zapewnić dziecku jak najlepsze warunki do nauki, istotne oprócz samego biurka jest dopasowanie do niego krzesła. Najbardziej istotnymi elementami, na które należy zwrócić uwagę są między innymi:

  • regulacja: wysokości siedziska, kąta nachylenia oparcia, pozycji podłokietników
  • parametry techniczne: wymiary, waga, maksymalny udźwig
  • wykonanie: rodzaj zastosowanego materiału, solidność krzesła, wykorzystanie w nim podłokietników czy też kółek lub ich brak

Biorąc pod uwagę wszelkie powyższe elementy, można tak ustawić krzesło, aby dziecko uzyskało poprawną pozycję do nauki i jak najbardziej dogodne miejsce do uczenia się, z zachowaniem troski przede wszystkim o jego kręgosłup.

Wybór odpowiedniego organizera na biurko i innych dodatków

Jeżeli w grę wchodzą akcesoria ucznia, oprócz oczywiście wszelkich niezbędnych przyborów, które podczas nauki są przydatne, a często wręcz niezbędne, warto zwrócić uwagę i na coś, co pozwala je wszystkie uporządkować, zachowując tym samym na biurku ład i czystość. Istotne więc tutaj znaczenie ma organizer na biurko, w którym to można pomieścić wszelkie niezbędne dziecku przedmioty. Prostą, a przy tym ciekawą propozycją jest organizer na biurko metalowy, w którym to zmieszczą się długopisy, ołówki, kredki i inne przydatne dodatki. Inną ciekawą opcją jest na przykład organizer na biurko czarny Eagle, który okaże się być na pewno dużo lepszym wyborem dla nieco już starszych dzieci.

A co oprócz niego? Niezbędny jest na pewno kosz na śmiecilampka na biurko czy też tablica korkowa, którą można powiesić na ścianie tuż nad biurkiem, aby bez problemu można było zaplanować sobie wszelkie istotne kwestie, codzienne obowiązki i zadania.

Kolorowe karteczki, zakreślacze i inne artykuły szkolne, które pomogą w nauce

I oczywiście oprócz mebli czy też sprzętów, istotne znaczenie mają także artykuły szkolne, dzięki którym to możliwe jest uczenie się w sposób efektywny, szybki i co istotne przyjemny. W trosce więc o to, aby dziecko tak właśnie mogło się uczyć, z pomocą przychodzą ciekawe dodatki, jak na przykład kolorowe karteczki biurowe , zakreślacze, różnego rodzaju notatniki, duże zeszyty i inne temu podobne elementy. Ciekawą na pewno propozycją jest tablica suchościeralna A4, która może być idealnym wyborem w przypadku organizacji swojego czasu, zarówno tego poświęconego na zabawę, jak również i na samą naukę. Innym, wartym uwagi wyborem mogą być mini zakreślacze Edding, dostępne w pięciu różnych kolorach, umożliwiających oznaczanie wszelkich najważniejszych informacji w trakcie samej nauki.

Jedno jest pewne - aranżacja kącika do nauki wymaga dokładnego przemyślenia wszelkich tych mniej, jak również i bardziej istotnych kwestii. Ważną więc rolę odgrywają same meble, istotne znaczenie ma miejsce ustawienia biurka, dobór stosownego krzesła, a ponadto i różnorodne artykuły papiernicze i przybory, z tymi sama nauka jest zdecydowanie bardziej przyjemna i wydajna.

Polecane

Mini zakreślacze Edding 5 sztuk

Mini zakreślacze Edding 5 sztuk

14,51 zł brutto/1szt.
Tablica suchościeralna A4

Tablica suchościeralna A4

9,54 zł brutto/1szt.
pixel